D0-B3-D1-96-D1-845

Моє. Третє.

Одного разу на openstudy я прочитала текст про треті місця. Місця, де Ти забуваєш про всі свої буденні, життєві та внутрішні клопоти, де Ти не сам, де Ти із собою. І я задумалася про свої: країни, міста, кав’ярні, ресторанчики, парки, пляжі ба навіть улюблені лавки у скверах. Обрала 5-ть ( це було не просто, бо Сан – це моє суцільне третє місце. Якби ж Ви тільки знали, як я кохаюся у цьому місті):

 всі ці треті місця мають свій трек в аудіопрогравачі, пережиті, незабутні емоції і безцінне, пізнання Світу.

 

5 місце
Говорить Івано-Франківськ

гіф5

У мене якась підсвідома любов до цього місця. Я часто пробігаю мимо нього, але коли уже зупиняюся – це на декілька текстів, на мільярди думок та ураган спогадів.

Одна із традицій – це дегустація щоразу іншого сорту кави. Улюблена, ароматна зі смаком гіркого шоколаду та квітково-винного відтінку – Нікарагуа Пакамара.

Якось за чашкою кави, народжуються усі ці наївні тексти, омріюються – Едварди Луїси з пент-хаусами і вечорами в опері та народжуються наполеонівські, бажані ідеї.

Моє. Сан-Франківське. Третє місце.

4-те місце
Бібліотека Університету Варшавського

був

Вперше я відвідала БУВ (BUW) у 2012, але зайти всередину бібліотеки, більше того скористатися матеріалами, нам було заборонено. Через рік я повернулася у Варшаву в статусі студентки від програми Erasmus Mundus. І з перших днів BUW став чимось рідним.

До деталей придумана система користування матеріалами, першоджерелами та взяттям книг додому не може не приваблювати.
Саме там народилася моя перша, ґрунтовна праця-дослідження про гуманітарну політику ЮНЕСКО, а вже цьогоріч, в статусі української студентки (якою я ніколи не переставала бути!), я працювала над працею: “Громадянське суспільство в країнах ЄС”.

Навіть не будучи студентом польського вузу, кожен охочий може виробити собі читацький квиток на два роки, який коштуватиме всього лиш 10 zł. Все що потрібно мати при собі, окрім грошей, це закордонний паспорт.

Під час сесії BUW працює із 9 a.m. до 5 a.m. (наступного дня). І знаєте, що?! Опівночі у бібліотеці вмикається музика на декілька хвилин і всі студенти співають. Це щось неймовірне. Це те, що об’єднує!

BUW – одна з наймодерніших бібліотек Європи. Сучасний, живий гаджет знань.

Моє. Варшавське. Третє місце.

 

3-тє місце
Велосипед

11eFlNdPxXc

Як би  це дивно не звучало, але лагідний вітер, який лоскоче, люди, які усміхаються Тобі і місто, яке Ти пізнаєш кадрами поспішаючи на велосипеді – моє третє місце.
Перший велосипед мені дістався в 5-ть, а можливо й у 6-ть років, але любов до ранішніх, обідніх, робочих вигулювань двоколісного прив’язала мені Голандія. Окрім того, що в Голандії (гаразд, гаразд – Нідерландах) – чудова велосипедна інфраструктура, кількасотні кілометрові дороги, велосипедний смак я відчула, коли їхала пляжною доріжкою. Море, сандалі, легке плаття і теплий, лоскотливий вітер. Не-за-бу-ть-но!

Моє. Велосипедно-кадрове. Третє місце.

 

2 – ге місце
Королівські Стежки (Łazienki Królewskie)

лажєнкі крулевскі

Особливо осінню, де польські панянки в яскравих пальтах, поважні пани в капелюхах і закохані, молоді пара.

Я часто там читала. Я часто там читала не сама. Ми разом читали. Щоправда, в кінцевому результаті все завершувалося біганиною парком і поцілунками.
А ще, щоранку там можна зустріти Коморовського, оскільки парк знаходиться біля Його другої резиденції – Бельведеру. Тому, це чудовий привід втнути собі президентську пробіжку.
 

Моє. Наповнене спогадами. Третє місце.

 

1-ше місце
Бельгія

бельгія5

Це безсумнівно моя країна.  Ні, я не смію нічого присвоювати. Це за мене зробило моє серце.

Бельгія – це не тільки гофри, пиво Stella Artois та чоколяда. Це жінки міліціонери на конях, (увага!) щочетвергові дні студента і здоровий приклад, як  у 11 млн країні можуть, не завдаючи шкоди,  функціонувати три державні мови.

Навіть за тисячі кілометрів від неї я відчуваю її ментальну необхідність та тонкий внутрішній зв’язок.

Моє. Бельгійське. Третє місце.

Впевнена, що цей список збільшуватиметься, але знаю одне: всі ці треті місця мають свій трек в аудіопрогравачі, пережиті, незабутні емоції і безцінне, пізнання Світу.

PS На годиннику 4:53, у Сані світає. Піду заварю чаю. Усім #дзень.