фото

5 улюблених фотографів

Якось Енні Лейбовіц сказала: “Коли я кажу, що хочу сфотографувати когось, це означає, що я хочу пізнати його. Усіх, кого я знаю, я фотографую”. І справді, часом, щоб розкрити свого героя, фотографам доводиться докласти чи немалих зусиль. Бо щоб розкрити у повній мірі душу – потрібно у тій же мірі її пізнати.
Bez_Imeni-5
Марина Карпій

Донецьк

Пізньої серпневої ночі я натрапила на фільм про дівчину Марину. Вона сиділа на даху грузинського затишного будинку, вітер витанцьовував ритмічні танці з її білявим волоссям, а вона розповідала про справу, в яку закохалась у свої 15-ть. І у її словах було стільки простору, емоцій і свободи, що цієї ночі, я не змогла заснути.

11054432_984855344858495_4568508221635188176_o

10015030_807763982567633_285664393957668382_o

VK
Instagram
Bez_Imeni-6
Юля Верста

Тернопіль

Юля – фантастична дівчина. Симбіоз фонтану емоцій і професіоналізму. Саме у неї я навчилася робити: або добре, або ніяк.

Особлива для мене серія, яку я відчула в повній мірі  – серія фотокарток із близнюками. Юля вміло прожилася емоціями своїх героїв,  і зуміла у фізично ідентичних людей розкрити несхожості у їхніх характерах.

Знаєте, її кадр – це мить, яка через довгі роки стає найціннішим спогадом.

близнюки1

близнюки3

близнюки2

VK
Instagram
Bez_Imeni-1
Іван Трояновський

Санкт-Петербург

Це єдиний фотограф з поза меж України у цьому списку. Не пам’ятаю достеменно, як натрапила на його портфоліо, але це сталося у дуже потрібний момент. Бо якщо можна було б описувати фотографів одним словом, Івана я б описала словом – динаміка. У його роботах дуже багато незвичних ракурсів, макрокадрів, теплих кольорів і щирих емоцій.

Проект «чотири ноги – одне серце» – це першопочаткова точка проекту «Любити у Франківську». Бо саме такі фотокартки я уявляла у цьому проекті – фотокартки, у яких дуже багато любові. Як розвивалася історія далі – читайте трохи нижче.

Ольхон1

nXwgTQm4uaw

Ольхон2

VK
Instagram
Bez_Imeni-2
Марта Сирко

Львів

Все частіше я думаю про те, що географія впливає на роботу, особливо, якщо це творча робота. Географія – це, певним чином, внутрішній компас Твоїх емоцій. Тому, якщо Ти живеш і твориш у Львові, після прочитання Твоїх робіт залишається присмак ренесансного шарму. Такими роботами є для мене фотографії Марти Сирко. Вона прекрасно відчуває жінок, вдало ловить кожен вигин їхнього тіла і жіночу, таку неосяжну для чоловіків, загадку.

jU-HGfdMzx8

п

y_8c06c814

VK
Instagram
Bez_Imeni-3
Настя Куберт

Івано-Франківськ

Я знаю, Ви, певно, подумали, що ця дівчина у цьому списку, бо є фотографом проекту «Любити у Франківську». Насправді, все глибше і цікавіше.

Коли ми вперше зустрілися із Настею, а це трапилося після трьох місяців постійного спілкування, я запитала її чому і що стало стимулом фотографувати. Вона легко посміхнулася і сказала, що значним внеском у її творчість був воркшоп Івана Трояновського. І тут мене охопив вир емоцій – я зрозуміла, що це моя людина. От цілком і повністю. Я не знаю, чи є у житті доля, але я знаю, що часом із нами трапляються речі і випадки, які непідвладні словам.

Настя дуже перспективна. Відчувається, як із кожною новою зйомкою вона росте, як віддається тому, що робить. А ще, вона, як і я (тільки у моєму випадку – це розшифровування інтерв’ю), під час редагування фотографій – плаче.

лю1

лю3

лю4

VK
Instagram

Знаєте, що об’єднує усіх цих людей – тяжка робота, відданість і любов до власної справи. Бо тільки у тому можна досягнути успіху, що любиш.

* * *

Усі фото люб’язно надані фотографами
Кавер фото – Іра Мутка