хочеться жити 3

Хочеться жити

Я переглянула цю кінострічку декілька місяців тому та завжди забувала написати про її вартісність (новий сайт надихає!).

У польській кінематографії дрібка таких фільмів, або радше взагалі немає. Напевно, проблема в тому, що поляки знімають, або хронометражно довге, історичне кіно, або ж безсенсову, півторагодинну комедію.

Ця історія знайшла свого режисера, актора та час.

Chcę się żyć (Хочеться жити) – кінострічка польського режисера Maciejа Pieprzyca (Мачєя Пепшица), яка розповідає правдиву історію про хлопця інваліда, Mateusza (Матеуша), який ціле життя чекав моменту, щоб довести всім, що він не “рослина”. І він його дочекався!

хочеться жити 4

Не розповідатиму сюжетної лінії кінострічки, бо вважаю, що її потрібно пережити. Такі історії варто переживати на одинці, або у компанії людини, яку обіймеш після перегляду і промовиш: Життя безцінне!

Та розповім історію, яка трапилася зі мною.
Окрім Тосі, Ігора та Миколи, одним із моїх друзів дитинства є Ромчик. Я не пам’ятаю моменту, коли батьки сказали мені, що він хворий, що у нього Свій Світ і його хвороба називається аутизм. Та на момент, коли я була дитиною, я не бачила жодних гострих проявів.  Я не могла цього помітити. Я була дитиною.

Ми любили кататися разом на велосипеді. Все, що пам’ятаю це те, як ми зі швидкістю промайнули вулицею (закриваючи очі і досі згадую це безтурботне  відчуття. Наше дитинство!) і далі уже холодно, я ковтаю повітря. Не знаю, як я опинилася у каналізації повної води та я топилася. Я відчула, як хтось схопив мене за руку і витягнув. Це був Ромчик. Я доволі часто сміялася із цієї історії та зараз розумію, що якби не цей хлопець біляве, бешкетне дівча могло втопитися. І тепер, щоразу забігаючи до них, я дякую йому.

Ти ніколи не знаєш, які люди трапляться на Твоєму шляху та завжди повинен розуміти, що вони не дарма, а ті, хто дарма – Ти навіть не помітиш, як підуть.

Цей фільм є дуже близький для мене і сенс слів “хочеться жити”, після перегляду, набув двозначності.

Дуже раджу кінострічку в якої чудова сюжетна лінія, вдалі кадри, безцінна гра головного актора (знімаю капелюха перед Давидом) і яка, у свою чергу, принесла польській кінематографії визнання, називаючи кінострічку – одним з найбільших Світових успіхів польського кіно. 

Кінострічка про хлопця, який підіймає складну боротьбу на право до нормального життя.