IMG_6267

Леона Вишневська: “Все, що йде від серця до серця і прийде”

У дитинстві хотіла бути ветеринаром. Але я чомусь думала, що ветеринари це тільки ті люди, які лікують хом’ячків.
Остання прочитана книга: Бернар Вербер «Імперія ангелів»
Остання переглянута кінострічка: Кафе де Флор
Країна, у якій б хотіла жити: Франція
Улюблена кухня: італійська і грецька

Леона Вишневська – молода, Франківська письменниця, яка у 2011-році видала свою першу збірку – “Серветкова лірика”, а у 2013 вийшла нова, ще більш лірична збірка поезій – “Ти мій всеsweet”. Нею заслуховуються, нею зачитуються, а ми ще й нею налюбувалися.

Розкажи, будь ласка, з чого почався Твій творчий шлях? Що стало поштовхом до написання поезії, яка «вилилася» у сотні прихильників та дві надруковані збірки?

Ти не перша, хто запитується мене про це. А Ти, у свою чергу, можеш сказати, чому почала займатися тими  речами, які зараз вважаєш своїм покликанням? Воно якось є і собі ж назріває. У Тебе є потяг, бажання чимось займатися і коли Ти з віком, не по-дитячому, це не переоцінюєш, починаєш творити.

IMG_6339

Маєш відчуття обов’язку перед великою кількістю аудиторії чи все ж таки поезія, яку Ти твориш абсолютно природній процес, незалежний від вподобань тих, хто зачитується Тобою?

Мені здається у наш час, може і увійде колись у мейнстрім, унікальним явищем є щирість. Зараз дуже мало щирості, тому я думаю, все що йде від серця до серця і прийде.

Першою Твоєю книгою, яка видалася у 2011 році, була збірка віршів «Серветкова лірика»…

…так, це був кишеньковий варіант і моя перша спроба. Я б сказала – чернетка. Видалася – гарно. (Сміється)

IMG_6308

Це насправді трепетні відчуття, коли Ти розумієш, що і Твоя, хоч і «кишенькова книга», може бути на полицях книжкових магазинів? Що відчуваєш при цьому?

Гордість, але водночас і відповідальність, оскільки це річ, її можна торкнутися, ознайомитися більш інтимно. Вона стає Твоєю дитиною.

Між проміжком у виданні «Серветкової лірики» і «Ти мій всеsweet» промайнули різні Світи Леони Вишневської чи все ж таки перша збірка була чернеткою другої?

У «Серветкові ліриці» все ще таке юне, молоде, не дуже опрацьоване, тому я не можу вважати її якимось повноцінним доробком, а щодо «Ти мій всеsweet», то це однозначно опрацьована збірка і там уже більш зрілі вірші.

IMG_6343

Чи зможемо побачити презентацію Твоєї нової збірки цьогоріч на Форумі Видавців?

В принципі це можливо, але якихось конкретних пропозицій у мене не було.

Я думаю у творчих особистостей дуже часто назрівають моменти, коли писати не хочеться і не можеться. Чим, власне, Ти мотивуєш себе у житті?

Знаєш,  я якось натреновую у собі звичку писати. Бо дуже небезпечна річ у житті – лінь і особливо лінь писати, коли Тебе нічого не турбує, коли Тобі немає за що перейматися та хвилюватися і у житті все добре. Звісно ж, повинно бути відчуття, коли художник має бути голодним, а поет – трішечки у сумнівах, пошуках себе. Тоді і пишеться!

Кохана людина  виступає Твоїм персональним сортом мотивації?

Гадаю, якби не він не було б нічого. Насправді, це дуже важливо, коли Тебе підтримують і коли в Тебе вірять. У творчих людей є недолік – сумніватися, кажучи: «Ні, це жахливо написано і нікуди не годиться», хоча вони підсвідомо чекають, коли їм скажуть: «Це повинно бути оприлюднено». От власне він така людина, яка у потрібний момент, каже: «Все буде, не сьогодні, можливо і не завтра, але буде». Ну і є!

Колись задумувалася над тим, щоб писати прозу?

Якщо все буде добре, то скоро буде роман і як не дивно про любов та про можливість вибору. Бо дуже часто у житті, люди плутають бажане з дійсним і навпаки. І власне, у цьому романі сюжетна лінія, яка дозволить читачеві обирати де і який момент є дійсним, а який бажаним.

І коли, власне, планується презентація роману?

Сподіваюся пізньою осінню.

IMG_6589 (1)

У своєму блозі Ти написала: «Почуття – це насправді мова. Особлива, складна, дивна. Будь поліглотом та графоманом, живи під знаком оклику». Виходить?

Намагаюся.

А які, власне, ще у Тебе принципи життя?

Я не скажу, що їх так багато, але я дуже ненавиджу брехню і лицемірство. Це речі, які дуже важко пробачити та адекватно сприйняти.