юрко3

Юрій Филюк: “Живу тим, що є зараз”

У дитинстві хотів бути супер-героєм.
Остання прочитана книга: Ден Міллман «Подорожі Сократа».
Остання переглянута кінострічка: «Аватар».
Країна у якій хотів би жити: Україна, але ще із дитинства мене манить Африка. Маю відчуття, що це той континент, який може мене поглинути.
Улюблена кухня: італійська і тайська.

Юрій Филюк – один із співвласників мережі – “23 ресторани”, головний ідейник Теплого міста, візуального стилю Івано-Франківська та громадського ресторану UrbanSpace100. Його часто називають романтиком Франківська, а він, у свою чергу, усі романтичні ілюзії перетворює у якісні продукти.

Для мене завжди було чи не найцікавіше, як зародилося «23» в Івано-Франківську. Четверо амбітних людей приїхали у це місто і що, власне, мотивувало Вас створити тут мережу ресторанів?

Якщо дуже коротко, ми жили у Києві, де займалися бізнесом. В кризу його довелося заморозити, і ми вирішили поїхати у Франківськ на літо, щоб провітритися і подумати чим би то зайнятися далі. Щоб не було нудно купили апарати із морозивом, які у свою чергу розкидали по центру, непогано заробляли. Потім подумали, що можна зробити ще щось і згадали, що колись у Бельгії бачили гофри, тоді ж поставили невелику палатку із бельгійськими гофрами. Із наближенням осені стояли питання: «Що робити далі, куди їхати і як жити?» Ризикнули і вирішили відкрити кафе на базі тих же ж гофр. Саме так зародилася Manufactura. На той момент про мережу ще ніхто не думав. Ми просто рухалися крок за кроком.

Вас четверо, усі абсолютно різні між собою й з різних куточків України, чи часто виникають суперечності щодо створення продукту?

 Базові цінності, які ми несемо є спільними для Всіх нас. Це той момент, який дозволяє різних за образом мислення людей поєднати в команду. Я прихильник теорії Адізеса – немає ідеальних керівників, а є мудрі керівники, які збирають команду людей із різними талантами. Власне, мені пощастило, і така команда сформувалася і у нас.

Яку мету Ви ставите перед собою?

Якщо говорити про «23 ресторани», то це створити 23 живих ресторани.

А що, власне, означає «живий ресторан»? Які його критерії?

Я визначаю для себе живий ресторан чи ні в перші 30 секунд перебування в ньому. По-перше, чи охайно у закладі і як слідкують за ним. По-друге, як Тебе зустріли, і чи зацікавлені вони Тобою, коли Ти заходиш до них. Власне, реакція на Тебе демонструє чи є життя у закладі, чи виступає він живим організмом, де люди люблять проводити свій час.

юрко

Ідейних кафе та ресторанів у Івано-Франківську дуже мало та все ж конкуренція існує. Як Ви справляєтесь із нею?

Знаєш, можливо, на початку ми ще звертали на це увагу, зараз ж взагалі не орієнтуємося на конкурентів, якщо їх можна так назвати. Я прихильник того, що треба думати не як перемогти конкурента, а, у випадку Франківська, як об’єднати партнерів по цеху заради спільного розвитку та просування на ринку.

Ви стали основними ідейниками створення візуального стилю Івано-Франківська. Зрозуміли, що для міста потрібно дещо більше, аніж 23 живих ресторанів?

Це швидше питання внутрішньої зони комфорту. Ми повернулися із великого міста у маленьке, і попри всі переваги Франківська, тут часто бувало нудно й хотілося якоїсь динаміки, до якої звикли у столиці. Відчуття тимчасовості перебування нас не покидало довгий період часу. А в якийсь момент прийшла думка: «А чому б не постаратись, щоб і у Франківську було динамічно, цікаво та прогресивно?» Амбітність цієї ідеї заразила нас.

юрко2

Після представлення Франківську логотипа, в інтернеті посипався шквал критики. Ти вклав багато зусиль у цей продукт, тому як сприйняв ці не надто позитивні настрої міста?

Ну, насправді, шквал негативу був очікуваний. По-перше, будь які нові речі важко сприймаються, а по-друге, така кількість емоцій говорить про силу продукту. Ми розуміли, що цей негатив із часом буде розсіюватися, десь так воно і сталось, зараз навіть колись ярі противники стилю стали його прихильниками.

В який момент зародилася ідея створення громадського ресторану – UrbanSpace?

За розмовою із друзями в “Говорить Івано-Франківськ”.….

…власне, ГІФ виконав одну із своїх місій – інтелектуальна говорильня міста…

…так, наговорили. Спочатку зародилася ідея громадського ресторану. Це була початкова концепція, що 100 людей «скидуються» по 1 000 $ і за зароблені гроші роблять різні хороші справи. А ідея створення UrbanSpace («міський простір» – Ю.К) зародилась після того, як я побачив декілька таких закладів у Відні та Братиславі і зрозумів, що це саме те з чим хочеться працювати.

Коли планується його відкриття?

Наразі робочою датою є 15 листопада.

Юрко4

Юрка Филюка дуже часто називають романтиком Франківська. Що планує романтик далі?

Ця робота – це моє життя. І вона мені подобається. А взагалі, живу тим, що є зараз.