юля1

Життя

Життя непередбачуване, бо ще вчора він тільки подобається, а завтра Ти топишся у його обіймах. Життя непередбачуване, бо ще вчора Ти тільки говорила, що хочеться, а сьогодні вже насолоджуєшся. Життя непередбачуване, бо не очікуючи, одного ранку Ти можеш отримати телефонний дзвінок від Того, якого ще вчора Ти б назвала – бажаним суперменом.

Скажете щасливиця? Скажу, що віддається сторицею.

Ця непердбачуваність життя полягає у його щедрості. Воно щедре до того, хто щедрий до нього. Життя нагороджує тих, хто смиренно, із прикутими емоціями дивиться на речі, які штовхають до помилок; тих, хто виносить правильні висновки зі скоєного; тих, хто обіймає не тільки в горі, а й в щасті; тих, хто пробачає, віддає і вірить.

У життя немає кращого чи гіршого, воно занадто справедливе, щоб гратися з нами, занадто добре, щоб бажати нам зла, занадто непередбачуване, щоб ще й себе заплутати. Це, як у вірші Ліни Василівни: будьте взаємно ввічливі. В моєму ж випадку: будьте взаємно люблячими.

Не бійтеся стрімких поворотів, п’янких вечорів, людей, які зробили Вам боляче, помилок і правди. Не бійтеся завтра прокинутися із пустими кишенями, не вартісними ідеями, самотніми, невпевненими. Життя дбає про Вас (це якщо Ви взаємно люблячі!).

Довіряти життю – це не його поважати, це його любити.

Мене часто звинувачують у ідеалізації життя, але всі ці звинувачення немають підґрунтя, бо я вірю, що люди кращі, ніж здаються, вірю, що вони помиляються, але через певні власні комплекси не здатні вибачитися, вірю, що втретє, після важкого падіння, все вийде, вірю, що кожен із нас матиме ранок, який почнеться зі слів: я так люблю своє життя.

От якби життя можна було обійняти, то я б певно ніколи не випускала його із своїх міцних, щільних обіймів . Воно подарувало мені прекрасних людей, незабутні миті та безцінний досвід і часом не вміло, так по-дитячому я обходилася зі всім цим, але і тут життя давало мені другі та надцять шанси.

Я до чого тут веду: припиніть чекати, надіятися, плекати і скаржитися. Почніть працювати, сміятися, цілеспрямовано крокувати і любити. Життя.

І тоді одного ранку Ви точно отримаєте телефонний дзвінок від того, кого ще вчора б назвали бажаним Суперменом.