юля1

10 блогів перед кавою

Люди часто запитують чи існує перелік блогів, якими я люблю зачитуватися у дощову днину , або ж для втамування естетичної спраги. Покопирсавшись у своїх закладках, ділюся 10-ткою «естетів душі».

Вони написані різними мовами, із різними тематиками та концепціями подання матеріалу, але у них є дещо спільне – це авторський голос. Певно, чи не найважливіше, читаючи, «чути» голос дописувача. Ну от читаєш і в голові у Тебе складається картина, яку хотів продемонструвати автор: артикуляція, паузи і можливість прожити текст до останньої емоційної крапки.

Elsa Billgren

вінтаж3

Шведська телеведуча, автор багатьох нон-фікшн книг та новел – Елла уже тривалий час веде Свій блог про моду. Та навпрочуд усім іншим у нього є значна відмінність – він просякнутий вінтажністю. Ну от мережева, яскраві панчішки, теплі, геометричні світера, оксамит, раритетність деталей, ніжна кольорова гама – все це надає допису неповторного стилю. Блог Елли, і справді, як високоякісне вино, яке, витримає, я впевнена, ще не один десяток років.

вінтаж

вінтаж4

Про що:

сніданки, моду, Швецію, вінтаж, гороскоп та бутіки.

Улюблений текст: немає.

Instagram: elsabillgren

What bugs you

1900730_10201786737691887_475977226_o

Оля пише із 16 років. Я ж у свої 16-ть хотіла бути президентом України. Усвідомлення улюбленої справи приходить не одразу. Воно із ликом часу знаходить Тебе чи то Ти її.

Близько двох років тому, вона переїхала у Париж, який і став основною тематикою її блогу. Ми з нею у дечому схожі. Вона безмежно закохана у Париж, а я у Сан, вона досліджує його ділові, строгі, але при цьому ж затишні райони, як La Defense, казкові парки, як Jordin des plantes, а я, у свою чергу, обожнюю повертатися у Франківськ після тривалої поїздки, бо в ті моменти, коли сідаю у таксі, або ж волочу валізку бруківкою на вокзалі  – ще дужче усвідомлюю, що це моє місто. Ну от цілком і повністю моє!

Із улюблених міст варто їхати ще й для того, щоб насолодитися моментом повернення.

Оля живий приклад того, що блог – це робота: збір та систематизація інформації, а потім – наліпки, стікери, списані зошити, накреслені, передумані, прожиті, пережиті слова.

10583024_10202643398147863_2705625760501722086_o

10477545_10202610339201410_5799768110828096824_o

Про що:

про Париж, жінок, іжу, моду, українців, вино, туристичні  (нетипові!) маршрути та українську француженку у модній столиці Світу.

Улюблений текст: про тексти

Instagram: okotrus

Annette Pehrsson

блог

Двадцяти пяти річна Анетт, ділиться полароїдними, плівковими, цифровими знимками Світу. Тут немає про що говорити, тут варто насолоджуватися.

Про що:

знимки

Улюблений текст: немає.

Make Life Easier

кася3

 

Якось я писала цілий допис про блог Каті, який Ви можете прочитати тут.

Для тих, хто любить готувати і (увага!) вміє читати польською – цей блог знахідка.

Про що:

про моду, кулінарію, здоровий спосіб життя, модні покази, подорожі та стиль.

Улюблений текст:

Instagram: makelifeeasier

Jedzonelka

мая

Я не пам’ятаю, як натрапила на блог Маї, але пам’ятаю достеменно, що всю ніч я провела за її дописами. Вони часто підштовхували мене до написання чогось нового. От наприклад улюблений багатьма текст – Разом (перенаправлення), з’явився після прочитання – Зачнєм жичь разем.

Жива мова, актуальні теми, вжиток жаргонізмів, що аж ніяк не скурвлює її зміст, а тільки додає справжності, все це – її власний стиль, якого не вистачає багатьом блогерам.  Якщо Ви ствердите, що блог дуже тінейджерський, я не зможу заперечити, але у ньому є вагома особливість – її щирість.

Про що:

про життя, хлопців, музику, Велику Британію, стосунки та бургери.

Улюблений текст: про батьків

Instagram: jedzonelka

Happy Hippie Family

хіппі

Прикро стверджувати, але в українській блогосфері мало якісного контенту. І це не тому, що ідей бракує чи ресурсів, це тому, що у нас немає усвідомлення, що навіть не прибуткова, але улюблена справа – повинна стати роботою.

Цей блог – однозначно один із найякісніших персональних блогів в українському інеті. Двоє молодих людей розпочали свою подорож у листопаді 2013 із Нью-Йорку, а потім Мехіко, Нікарагуа, Португалія і зараз хіппіфемілі знаходиться у селищі Нью Пальтз, що у США.

Дуже затишні, теплі та щирі дописи від яких посмішка ще довго не зникає із обличчя. От сидиш і посміхаєшся. Сам до себе. Ну гаразд, до монітора.

 А ще, обов’язково перегляньте їхні короткі відеоролики на інстаграмі – це однозначно щось дуже українохіпове.

хіппі3

хіппі4

Про що:

хіппі, США, Гватемалу, Нікарагу, подорожі, черепашки та банани.

Улюблений допис: немає.

Instagram: happyhippiefamily

Jennifer Stroud

дженіфер

Я мало що розумію у цьому блозі. Ну гаразд, я нічого не розумію, але тут прекрасні фотокартки. Дженіфер багато подорожує і якщо покопирсаєтесь – знайдете її візит до української столиці.

дж1

дж2

Про що:

Про подорожі, фемінізм, фото, Шотландію, фільми, природу та людей.

Улюблений текст: немає.

Instagram: hejjenka

Malvina-Pe

Один із найбрутальніших блогів, на які мені доводилося натрапляти. Гостро та відверто, Мальвіна пише про секс, стосунки, чоловічі недоліки та піддає сумніву почуття, яке прагнуть відчути всі – любов.

Однозначно не всі висновки автора близькі для мене, але я не смію обмежувати себе одними поглядами на ці речі. Правильно розставлені акценти у житті виникають із вміння раціонально дивитися навіть на ті речі, які не близькі власним принципам чи моральним рамкам.

Про що:

Зраду, чоловіків, хлопчиків, стереотипних жінок, секс та зраду.

Улюблений текст: Jak odróżnić pizdę od faceta?

Instagram: malvina_pe

Aqua Marina Blog

м1

Уже тривалий час Марина живе на півдні Іспанії, де ділиться власним досвідом, щодо вдосконалення та самореалізації, знайомить нас із талановитими людьми та подорожам. (!) У цей момент мені захотілося зазирнути на сайт віззейру і придбати квиток на найдешевший рейс. Байдуже куди, байдуже з ким, головне, щоб на зустріч новим країнам, емоціям, культурам.

м2

м3

Про що:

про подорожі, іжу, талановитих людей, життєві мудрості, віри у власні сили та Іспанію.

Улюблений текст: Hello monday: (не)уверенность в своих силах.

Instagram: marina_giller

Fish and Fish

Туреччина, Франція, Італія, Японія, Малазія, Німеччина, Таллін, Прага, Фінляндія, Азорські острови, Тай, Індонезія. Не знаю, які всі ці країни «вміщаються» у цей блог і як між ними не виникає «конфлікту», але цей блог про Світ. Багатогранний, різнобічний і ще такий не досліджений людиною.

рибка3

рибка2

Про що:

Про місця, які варто побачити, краєвиди, якими варто насолодитися, страви, які варто скуштувати.

Улюблений текст: немає.

Instagram: не знайшла

Близько тижня я працювала над цим дописом і признаюся чесно, він став для мене викликом. Багато пропрацьованого, прописаного, закресленого, пережитого і прожитого. Маю надію, що ці блоги поповнять Ваші закладки і що одного дня, ідучи по вулиці, я зустріну людину, яка ствердить, що почула і мій – «авторський голос».