Юлі

Любити себе

Спочатку книга Стіва Харві «Діяти як жінка, думати як чоловік» стала мантрою, а згодом мені захотілось викинути її через вікно. У стосунків немає ідеального рецепту. Вони часто залежать від обставин, причин і досвідченості. Стосунки будуються крок за кроком: бажанням і вибором бути з тією людиною.

Зовсім нещодавно одна з героїнь інтерв’ю озвучила дуже вдалі думки, і знаєте, я гадаю, це одне з найкращих окреслень «рецепту побудови стосунків»: любов починається там, де завершується егоїзм. І справді, любов не знає егоїзму, вона все стерпить і здолає. Ви скажете ідеалізовано, а я стверджу: любов – це найвища міра відчуттів.

Але цей текст не про стосунки і відданість один одному, цей текст дуже дівочий, вкотре наївний і не менш щирий. Цей текст про любов до себе, дівчата.

Я склала список порад. Він невичерпний і не претендує на безапеляційність. Він мій. Життєвий. Прожитий і пережитий.

БУДЬТЕ ЧЕСНИМИ

Ми записували цю розмову пізньої осені. Вона прибігла на інтерв’ю у пальті тепло-рожевого кольору, який ідеально поєднувався із бірюзовим светром і її ніжно зашарілими щоками. А після розмови ця жінка викликала у мене стільки думок, що вибігаючи із кав’ярні, я думала, як мало ми надаємо значенню словам та їхній енергії, як мало ми думаємо про те, щоб у кожній розмові, вчинку бути чесними перед самим собою. Бо гірше – це не обманути когось, гірше – це обманути себе. Внутрішньо паралізувати себе гіркими, отруйними словами, приховати те, що викликає у серці щемкі, але від того не менш приємні відчуття. Бо, знаєте, шукаючи баланс із собою, ми віднаходимо баланс із Світом.

РОБІТЬ ТЕ, ЩО НЕ МОГЛИ Б НЕ РОБИТИ

Ця історія трапилася зі мною після навчання в одному із європейських вузів. Я повернулася в Україну іншою – ні, не натхненною, мотиваційною чи повною ідей, а закоханою. Бо коли Ти закоханий до метеликів у животі, трепетних поцілунків, Ти не вбачаєш навколо нікого; Ти забуваєш про бажане, перевиховуєш свої звички і стараєшся стати тим, ким би не мав бути. А коли все це завершується, Ти повертаєш голову назад і  усвідомлюєш, як багато  втратив, пропустив і не реалізував. А з часом з’являється відчуття, що із цією ситуацією Ти отримав найцінніше – досвід. Досвід, за який згодом Тебе хтось  закохає у себе.

ЕМОЦІЇ ТУТ НІ ДО ЧОГО

Після десятків інтерв’ю усе гостріше відчуваю контраст між чоловічим та жіночим способом мислення. Чоловіки раціональніші, прагматичніші, малослівні і багатодієві. Жінки інтуїтивні, схильні до раптових емоційних сплесків і таких же раптових емоційних затихань. І тільки жіноча мудрість – це уміння своєчасно загасити свій емоційний вулкан, зважити і логічно поставити усі життєві розділові знаки. Якщо не шкодуєте чоловіків, то пошкодуйте себе. У житті це знадобиться!

Мені б хотілось, щоб після цього допису Ви почали робити те,  у чому самі боялись зізнатись собі, більше усміхались і невтомно працювали над собою. Бо всі ми з’являємось на цей Світ, щоб ставати кращими.

А тим часом  за вікном засвітило сонце, а це означає, що навіть тут і тепер Сан зі мною.

* * *

Фото - Іра Мутка