DSC_2652

Книги вересня

Осінь створена для змін, а ще для книг. Закутатися в теплий коц, замовити горня кави і поглинати літери, які у потрібні моменти стають важливими сенсами. У цій вересневій підбірці немає звичних для мене романів чи прикладних книг про писання. На мить я усвідомила, що моя книжкова полиця стає дорослішою і зрілішою. І це не зле, чи добре. Це моя внутрішня еволюція, бо, знаєте, осінь – це час для змін, і передовсім на книжкових полицях.

DSC_2559

ПІТЕР ПОМЕРАНЦЕВ

«Нічого правдивого й усе можливе»

Рекомендую: журналістам, медіакомунікаторам та всім тим, кому цікаво, як функціонують російські змі

Кількість сторінок: 237

Написати рецензію на книгу Пітера було моїм першим завданням в УКУ. І все б нічого, якби того ж дня, коли я отримала книгу, мій викладач не написав, що це варто зробити за тиждень. Здужати книгу, пообклеювати наліпками так, що автор признається, що ніколи в житті такого не бачив, і проаналізувати її достеменно, пройнявшись героями книги. Спершу це було цікаво, згодом страшно, в кінцевому результаті я так і не зрозуміла, що було цікавішим – процес чи результат.

Пітер переніс монтаж у літературу: прекрасно вжився і передав характер своїх героїв та, окрім всього, підняв актуальну тематику для cвітового сьогодення. Зрештою, тисніть тут і читайте.

DSC_2617

АНДЖЕЙ СТАСЮК

«Схід»

Рекомендую: журналістам, улюблений жанр яких репортаж та усім тим, хто любить подорожувати

Кількість сторінок: 271

Я придбала цю книгу з двох причин. Перша – її радив прочитати шеф, а шеф поганого не порадить. І друга – її переклав улюблений Прохасько.

Ця книга – це рух на схід, бо «схід – це не якась частина світу. Схід – це керунок. А тому він є всюди – у кожній географічній точці, у кожній індивідуальній долі». Я чи не вперше усвідомила, що схід є у заході, а рівноцільно захід у сході. І так циклічно. Все залежить тільки від власного місця перебування.

Книга Анджея – це симбіоз роману та репортажу, де герой, подорожуючи, долаючи сотні кілометрів, шукає власну ідентифікацію.

 DSC_2459

«Розмови з Тарасом Прохаськом. Радість контакту»

Рекомендую: журналістам, улюблений інформаційний жанр, яких інтерв’ю, та усім тим, хто зачекався свіжих колонок пана Тараса

Кількість сторінок: 201

Я проковтнула цю книгу за кілька днів. За кілька днів у різних потягах із різними керунками. І одразу, прибувши до Франківська, написала такі рядки:

«Я живу на межі двох міст – ще не у Львові, але вже й не у Франківську. А вчора потягом до Сану, читаючи книгу улюбленого пана Тараса, я сплакувала непомітно для плацкартних сусідів і провідника. Дивувалась, як в одній людині можуть міцно сплестися простота і глибокість. Мабуть, без Прохаська, раптових зустрічей, важливих реплік, які у певні життєві моменти стають мантрою, я б любила це місто набагато менше».

Ця книга не про Прохаська і його мудрість. Ця книга – це низка інтерв’ю про людську простоту. Кожен інтерв’юер знаходить свого Прохаська, але всі, як один, не можуть не відчути простоти героя.

Бути у житті таким, як є, без перебільшень і намагань – мистецтво. І це мистецтво підвладне пану Тарасу.

DSC_2593

ТОМЕК ТОМЧИК

«Блог. Пиши. Створюй. Заробляй»

Рекомендую: блогерам, блогерам і блогерам

Кількість сторінок: 372

Ця книга  для і про блогерів. Якщо Ви хоча б на мить задумувались, як заробити на блозі і в блозі, тоді поради Томека Томчика, одного із найпопулярніших блогерів Польщі (гаразд, найпопулярнішого), для Вас.

Я маю на меті написати розлогий текст про тонкощі блогосфери, якими ділиться Томек, але наразі обмежуся кількома. Якщо Ви завели блог, або ж плануєте, поставте собі три питання: Ким Ви є? Ким Ви можете бути? На чому Ви знаєтесь?

* * *

Фото – Іра Мутка